یک پروژه‌ی جدید در تورنتو به نام کوای ساید امیدوار است بتواند الگوی شکست‌ها را با بازنگری در حومه‌ی شهرها تغییر دهد و بر اساس آخرین فناوری‌ها به بازسازی شهر بپردازد. آزمایشگاه‌های الفابت در شهر نیویورک در پروژه‌های فناوری با دولت کانادا همکاری می‌کنند؛ اسکله‌ی صنعتی تورنتو یکی از اهداف این پروژه‌ها است. یکی از اهداف پروژه‌ها این است که مبنای تصمیم‌گیری در مورد طراحی، سیاست‌گذاری و فناوری را بر اطلاعات یک شبکه‌ی گسترده از حسگرها قرار دهند که به جمع‌آوری اطلاعات در مورد طیف وسیعی از موضوع‌ها مثل کیفیت هوا یا سطوح نویز و فعالیت‌های مردم می‌پردازد. این طرح نیازمند وسایل نقلیه‌ی خودکار و مشترک است، ربات‌های زیرزمینی، کارهای دشواری مثل حمل‌ونقل پستی را انجام می‌دهند. شرکت سایدواک لبز می‌گوید دسترسی به نرم‌افزار آزاد است وهمانند سیستمی ایجاد می‌شود که به واسطه‌ی آن شرکت‌های دیگر می توانند خدمات خود را ارائه کنند. به‌طوری که مردم بتوانند اپلیکیشن‌های تلفن همراه خود را بسازند. هدف این شرکت نظارت دقیق بر زیرساخت عمومی است و این مسئله منجر به بروز نگرانی‌هایی در مورد حریم شخصی و نظارت بر داده‌ها شده است. اما سایدواک لبز معتقد است که می‌تواند در همکاری با جامعه و دولت محلی ، این نگرانی‌ها را کاهش دهد. ریت آگاروالا، مدیر اجرایی مسئول برنامه‌ریزی سیستم‌های شهری سایدواک لبز می‌گوید: نکته‌ی حائز اهمیت در مورد تلاش ما برای عملکرد در ناحیه‌ی کی‌ساید این است که پروژه‌ی زیاد نه‌تنها بلند پروازانه نیست؛ بلکه حتی بسیار متواضعانه است. این فروتنی به کی‌ساید کمک می‌کند از نقص‌هایی که در نوآوری‌های قبلی شهر هوشمند وجود داشت، اجتناب کند. بر اساس اعلام سازمان عمومی ناظر بر توسعه‌ی کی‌ساید در اسکله‌ی صنعتی تورنتو، شهرهای دیگر آمریکای شمالی در حال انتقال به لیست سایدواک لبز هستند. به‌گفته‌ی ویل فلیسینگ، مدیر عامل این سازمان، شهرهای بعدی سانفرانسیسکو، دنور، لس‌آنجلس و بوستون هستند.

یک پروژه‌ی جدید در تورنتو به نام کوای ساید امیدوار است بتواند الگوی شکست‌ها را با بازنگری در حومه‌ی شهرها تغییر دهد و بر اساس آخرین فناوری‌ها به بازسازی شهر بپردازد.

آزمایشگاه‌های الفابت در شهر نیویورک در پروژه‌های فناوری با دولت کانادا همکاری می‌کنند؛ اسکله‌ی صنعتی تورنتو یکی از اهداف این پروژه‌ها است. یکی از اهداف پروژه‌ها این است که مبنای تصمیم‌گیری در مورد طراحی، سیاست‌گذاری و فناوری را بر اطلاعات یک شبکه‌ی گسترده از حسگرها قرار دهند که به جمع‌آوری اطلاعات در مورد طیف وسیعی از موضوع‌ها مثل کیفیت هوا یا سطوح نویز و فعالیت‌های مردم می‌پردازد.

این طرح نیازمند وسایل نقلیه‌ی خودکار و مشترک است، ربات‌های زیرزمینی، کارهای دشواری مثل حمل‌ونقل پستی را انجام می‌دهند. شرکت سایدواک لبز می‌گوید دسترسی به نرم‌افزار آزاد است وهمانند سیستمی ایجاد می‌شود که به واسطه‌ی آن شرکت‌های دیگر می توانند خدمات خود را ارائه کنند. به‌طوری که مردم بتوانند اپلیکیشن‌های تلفن همراه خود را بسازند.

هدف این شرکت نظارت دقیق بر زیرساخت عمومی است و این مسئله منجر به بروز نگرانی‌هایی در مورد حریم شخصی و نظارت بر داده‌ها شده است. اما سایدواک لبز معتقد است که می‌تواند در همکاری با جامعه و دولت محلی ، این نگرانی‌ها را کاهش دهد.

 ریت آگاروالا، مدیر اجرایی مسئول برنامه‌ریزی سیستم‌های شهری سایدواک لبز می‌گوید:

نکته‌ی حائز اهمیت در مورد تلاش ما برای عملکرد در ناحیه‌ی کی‌ساید این است که پروژه‌ی زیاد نه‌تنها بلند پروازانه نیست؛ بلکه حتی بسیار متواضعانه است.

 این فروتنی به کی‌ساید کمک می‌کند از نقص‌هایی که در نوآوری‌های قبلی شهر هوشمند وجود داشت، اجتناب کند.

بر اساس اعلام سازمان عمومی ناظر بر توسعه‌ی کی‌ساید در اسکله‌ی صنعتی تورنتو،  شهرهای دیگر آمریکای شمالی در حال انتقال به لیست سایدواک لبز هستند. به‌گفته‌ی ویل فلیسینگ، مدیر عامل این سازمان، شهرهای بعدی سانفرانسیسکو، دنور، لس‌آنجلس و بوستون هستند.

پاسخ بدهید