رده‌بندی جهانی دوربین‌های مداربسته و تحت‌شبکه در سال ۲۰۱۷ یک شگفتی جدید بهمراه داشت; برندی دیگر از کشور اژدهای زرد بنام تیاندی (با تلفظ صحیح تی‌ان‌‌دی) که به یکباره از راه رسید و یازدهمین برند پرفروش و پرمخاطب جهان و سومین برند پرفروش چین لقب گرفت. با دوربین دات اینفو همراه باشید..
بازار دوربین مداربسته و سیستم‌های نظارتی کشور شرایط پیچیده و دشواری را تجربه می‌کند. برندهای بزرگ اروپایی، کره‌ای و نایوانی بیش از پیش به حاشیه رفته‌اند و بازارشان به شدت محدود به روابط شده. باور و سیاست اغلب واردکنندگان این برندها نیز بیش از اینکه بر گسترش فروش استوار باشد، به حفظ اندک بازار باقیمانده متمرکز شده است.
در این میان برندهای چینیِ داهوا و هایک‌ویژن توانسته‌اند سهم بسیار بزرگی از بازار را به خود اختصاص دهند. فروش این دو برند خصوصا داهوا بقدری بالاست که انبار واردکنندگان به چشم‌برهم‌زدن از جنس خالی می‌شود و همیشه تقاضای مازاد در بازار وجود دارد..
با این‌همه اوضاع چندان هم بر وفق مراد نیست، فروشندگان و توزیع‌کننده‌ها از حاشیه‌ی سود پایین این دو برند گله‌مندند. تمهیدات واردکنندگان برای کنترل بازار و تعیین قیمت‌های فروش نیز نتیجه نداده و در اغلب مواقع محصولات این دو برند با کمترین سود ممکن به فروش می‌رسند. به این ترتیب آرام آرام نشانه‌های سرخوردگی در میان فروشندگان پدیدار شده و کج‌دار و مریض با شرایط مدارا می‌کنند و در آمال و آرزوها بدنبال برندی هستند که همچون فرشته‌ی نجات از راه برسد و سود و خوشوقتی را برایشان به ارمغان آورد!
در چنین شرایطی، یکی از واردکنندگانِ بنام دوربین مداربسته‌ی کشور که بیش از هر چیز، نشانِ نکته‌سنجی و درک صحیح از شرایط بازار را در کارنامه دارد، اقدام به دریافت نمایندگی از کمپانی Tiandy نموده و در حال برنامه‌ریزی برای عرضه‌ی حجم وسیعی از محصولات تحت‌شبکه‌ی این برند به بازار است.
از خبرها نیز چنین برمی‌آید که ساز و کار متفاوتی برای فروش این برند در نظر گرفته شده که سود فروشندگان و نصاب‌ها را تضمین می‌کند. نکته‌ای که در نهایت به نفع مصرف‌کننده تمام خواهد شد. زیرا فروشنده‌ای که سود معقول و منطقی کسب نموده انگیزه‌ی بیشتری برای ارائه‌ی خدمات به مشتری خواهد داشت.
از سوی دیگر با نگاهی به رقبای این برند، به نام‌های ارزنده‌ای برمی‌خوریم; سانل و یونی‌ویو. هر دو برند مدت‌هاست که در بازار حاضر هستند و تاحدی (هر چند کم) جای پا محکم کرده‌اند. اما مشکل این دو برند این است در میان ۵۰ برند برتر و پرفروش دنیا جای نداشته و ندارند، قیمت‌هایشان برای اغلب مصرف‌کننده‌ها بالاست، علاوه بر این واردکنندگانشان نام و آوازه‌ی نماینده‌ی تیاندی را ندارند. ۳ دلیلی که باعث شده باور کنیم تیاندی توان تغییر معادلات بازار دوربین مداربسته کشور را در سال ۹۷ دارد…

پاسخ بدهید